Kód 844 - Nápoj stříbrného větru Zobrazit větší

Kód 844 - Nápoj stříbrného větru

844

Nové

Nápoj stříbrného větru® (844)
BO HE CHA
Doplněk stravy v prášku

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vylučuje horký vítr FENG RE z povrchu těla BIAO
  • Pročišťuje a zprůchodňuje hlavu, oči a hrdlo od větru FENG
  • Vylučuje horký toxin RE DU z povrchu BIAO
  • Vylučuje vlhko SHI a utišuje bolesti při napadení zevním škodlivým větrem FENG

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Nachlazení s bolestmi v krku
  • Virózy
  • Chřipky
  • Rýmy (akutní i chronické)
  • Alergické rýmy a alergické záněty spojivek (obzvláště pylové na jaře a v létě)
  • Angíny
  • Záněty nosních dutin
  • Záněty středouší
  • Sluneční kopřivka
  • Svědivý a pálivý atopický ekzém
  • Svědění kůže, očí, nosu a krku

Více informací

400 Kč

400 Kč za balení

Více informací

větru® (844)
BO HE CHA
Doplněk stravy v prášku

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vylučuje horký vítr FENG RE z povrchu těla BIAO
  • Pročišťuje a zprůchodňuje hlavu, oči a hrdlo od větru FENG
  • Vylučuje horký toxin RE DU z povrchu BIAO
  • Vylučuje vlhko SHI a utišuje bolesti při napadení zevním škodlivým větrem FENG

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Nachlazení s bolestmi v krku
  • Virózy
  • Chřipky
  • Rýmy (akutní i chronické)
  • Alergické rýmy a alergické záněty spojivek (obzvláště pylové na jaře a v létě)
  • Angíny
  • Záněty nosních dutin
  • Záněty středouší
  • Sluneční kopřivka
  • Svědivý a pálivý atopický ekzém
  • Svědění kůže, očí, nosu a krku

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - „Vítr FENG je nositelem tisíce nemocí“ praví se ve starých moudrých čínských lékařských knihách. Neznamená to, že máme odmítat vyjít z domu, pokud vidíme, jak se stromy tetelí v něžném vánku, ale znamená to starat se o své tělo tak, aby mu jakýkoli vítr neublížil. Ten je totiž z hlediska čínské medicíny jako hrot oštěpu připravený porušit naši vnitřní rovnováhu. Tento „průnik hrotu“ do organismu je jednoduchou zkouškou (ne)odolnosti našeho imunitního systému. Pokud je odolnost slabá, rovnováha se snadno naruší a nastává nemoc… V případě, že svůj organismus náležitě „neoprašujeme“ a naším nejlepším kamarádem je špatná životospráva, emoční blokády nabalené z neřešených problémů či se příliš nehýbeme a tím pádem jsme fyzicky slabí jako moucha, pak má „nepřítel vítr FENG“ opravdu snadnou úlohu. Naše děravé hranice (imunitu) přejde, aniž by se musel zvláště namáhat.

Rozbor bylin ve směsi – Bylinný nápoj je složen ze 4 čínských bylin: Fang feng je bylina, kdy sám ná­zev již napovídá její účinky – fang znamená „bránit, ochraňovat“ a feng znamená „vítr“, čili ochraňuje před větrem – odstraňuje vnější škodlivý vítr FENG z povrchu těla BIAO a to jak chladný vítr FENG HAN, tak i horký vítr FENG RE a tlumí svědivé vyrážky (viz Legendy psané bylinami). Jeho pálivá chuť a te­plá povaha mu umožňuje rozptylovat vítr FENG a vlhkost SHI, zatímco sladká chuť uvolňuje, takže bylina nepůsobí příliš útočně. To z ní dělá vhodnou bylinu pro vypuzování škodlivého větru FENG, ať už je kombinovaný s chladem HAN nebo horkem RE. Bo he má pálivou chuť, jež roz­ptyluje vítr FENG a chladnou povahu, jež ochlazuje hor­ko RE, tedy ve výsledku vylučuje horký vítr FENG RE z horního ohniště, pročišťuje a zprůchodňuje hlavu, oči a hrdlo při napadení horkým větrem FENG RE a tlumí svědivé vyrážky. Ju hua je aromatická, rozptylující a ochla­zující bylina s působením na horní ohniště, což z ní činí vhodnou bylinu k vyloučení horkého větru FENG RE, projevující se kupř. horečkou, bolestmi hlavy a v krku, kašlem, stejně tak odstraňuje i horký toxin RE DU, kupř. z hrdla při angíně nebo aftech. Lian qiao má hořkou a štiplavou chuť a chladnou povahu, čímž je tato bylina předurčena pro vylučování vnějšího horkého větru FENG RE z horního ohniště, současně však také odvádí hor­ko RE dolů, rozptyluje a vytlačuje škodlivost k povrchu – proto dokáže pročišťovat povrch BIAO i nitro LI, tedy vrstvu čchi QI a vrstvu krve XUE. Rovněž vylučuje horký toxin RE DU z hrdla při angíně, aftech nebo oparech.

Když vítr se vkrádá do těla…

Celý život je v podstatě neustálý boje mezi dobrem a zlem, mezi dobrou (zdárnou a řádnou) energií ZHENG QI a škodlivou energií XIE QI, tedy boj mezi naši přirozenou obranyschopností a škodlivinou, kterou v našem případě představuje zevní vítr FENG. Buď je škodlivý vítr tak silný, že vyvolá níže následující akutní přízna­ky (kupř. akutní virózy), nebo je naše obranyschopnost (povrchová vrstva obranné energie WEI) tak slabá, že umožní sebemenšímu větru do ní snadno vniknout (kupř. sezónní jarní a letní alergie) nebo je škodlivina sice slabá, ale permanentně se plíživě vkrádá do těla, až nakonec 100 × nic umoří i naši obranyschopnost (kupř. celoroční alergie či nemoci z klimatizace apod.). Napadení větrem FENG se obecně projevuje jako pocit chladu, třesavka, zimnice, horečka (či sálání a vyzařování horka), kýchání, ucpaný nos a bolesti hlavy. Často převládá názor, že při pocitu chladu, třesavky a zimnice (tzv. husí kůže neboli mráz po zádech běží…), tak vždy se musí jednat o napadení chladným větrem FENG HAN. Není tomu tak z jednoho prostého důvo­du – napadení jakýmkoliv zevním větrem FENG blokuje obrannou energii WEI v prostoru mezi kůží a svaly, kde tato energie obíhá a současně zahřívá i svaly. V případě její blokády (ne však oslabení) zevním větrem FENG pak obranná energie WEI nemůže dostatečně prohřívat povrch a objevují se výše zmíněné příznaky. Současně tento pocit chladu a zimnice s třesavkou (husiny) vypovídá o tom, že škodlivý vítr FENG je stále ještě na povrchu. Ve chvíli, kdy pocit chladu a zimnice s třesavkou zmizí, tak to znamená, že buď škodlivý vítr FENG postoupil hlouběji, nebo naopak, že škodlivý vítr FENG čili škodlivina byla vyloučena (vypocena). V této fázi, kdy škodlivý vítr FENG blokuje proudění povrchové energie WEI v podkoží, je nejvhodnější terapií pocení (kupř. pomocí pití čaje z čerstvého zázvoru) a otevření povrchu pomocí bylin Zátiší poustevníka Changa (114) event. Průsmyk větrné hory (004).

Napadení horkým větrem FENG RE

k terýžto stav je také v praxi nejčastější, se projevuje jako horečka (či sálání a vyzařování horka), mírný pocit chladu, třesavka a zimnice (husina), sucho v krku, oteklé či zarudlé mandle, rýma se žlutým hlenem, bolesti celé hlavy, bolesti po těle, mírné pocení, mírná žízeň. Typickým příkladem vniknutí škodlivého větru FENG do organismu může býti nejčastěji klasické nachlazení, rýma, zánět nosohltanu, zánět horních cest dýchacích, zánět středouší, angína, viróza či chřipka. Pro vyloučení škodlivého větru FENG je zapotřebí otevřít povrch a odvést škodlivinu z těla ven. Nejvhodnější v tomto případě jsou byliny ostré a na­opak chladné, oproti bylinám při napadení chladem, jež otevírají povrch a vylučují škodlivinu. Tato kombinace bylin je obsažena v bylinných tabletách Chlad ranní mlhy (002). Jedná se o suverénně nejčastěji používanou bylinnou směs při objevení se jakých­koliv příznaků nachlazení a chřipky, která navíc má i tu výhodu, že pokud nelze ještě zcela přesně rozlišit, zdali jde o horký či chladný vítr, tak tato bylinná směs vylučuje jak horký vítr FENG RE, tak částečně i chladný vítr FENG HAN (neboť odblokovává povrch těla). Důle­žité pro úspěch je její včasné nasazení při prvních počátečních příznacích viró­zy, proto je dobré míti tuto směs ihned po ruce, třeba v domácí lékárničce. Tab­lety se užívají dle zásady, že když chytne stoh slámy, kýblem vody se neuhasí, čili 4–8 tbl à 1–2 hodiny první 2 dny (tedy balení o 100 tbl v Číně by spotřebovali za 2 dny). A pokud se nasadí včas a v dostatečném množství, tak za 2 dny je většinou po obtížích. Je to nej­lepší čínská bylinná směs z hlediska rychlosti účinku, která přesvědčí i ty „TCM nevěřící Tomáše“. Optimální je konzumace již zmíněného žlutého melounu a to v hojném množství, syrové okurky a syrové čekanky, banány, jahody či fazole mungo. Při napadení horkým větrem lze použít i mírnější bylinnou směs Křehkost svinutého lístku (003), která je podobná výše uvedené směsi Chlad ranní mlhy (002), ale liší se od ní ve 3 aspektech:

  1. působí velmi mírně a jemně, tudíž je přímo šita na míru malým dětem,
  2. lze ji současně použít i na záněty spojivek (jak infekční, tak alergické), jež se projevují zalepením očí, pále­ním, slzením či zalepenými oči po ránu,
  3. utišuje i suchý kašel v počátku nachlazení.

Tělesná konstituce člověka

Je dalším, ba téměř nejdůležitějším faktorem, jež ovlivňuje intenzitu horečky v akutním stádiu nemoc. Člověk s jangovou konstitucí (tzn. s převahou jangu a tedy horka) bude vždy více náchylný při napadení zevním vět­rem FENG na vznik horkého větru FENG RE (podobně, jako když vítr rozdmýchá doutnající popel v oheň) než na vznik chladného větru FENG HAN, a rovněž bude mít sklony k vyšší horečce. A naopak – člověk s jinovou konstitucí (tzn. s převahou jinu a tedy chladu) bude zase náchylný na vznik chladného větru FENG HAN (po­dobně jako když zamrzne voda v trubkách). Lze tedy říci, že konstituce člověka je hlavním faktorem, který určuje, zdali se u něho při napadení zevním škodlivým větrem FENG vyvine horký vítr FENG RE či chladný vítr FENG HAN. Pokud by tomu tak nebylo, tak by všichni lidé v severských zemích trpěli pouze na napadení chladným větrem FENG HAN a v jižních zemích zase pouze jen horkým větrem FENG RE, čemuž tak není. O dnešní době můžeme směle říci, že to není žádná doba ledová, ale „doba horká, jangová“ – tedy zejména doba hektická, která je plná spěchu, stresu, ambicí, adrenalinu, starostí, obav, ale i smažených a kořeněných jídel, fastfoodů, masa a uzenin, éček a konzervantů, stimulancií, alkoholu, drog… Tož, jak vidno, je v dnešní době převážná většina populace, chca nechca, vnitřně horkých (když ne přímo konstitučně, tak ze stravy a psychiky). Proto není divu, že většina onemocnění z vnějšího větru FENG se v drtivé většině případů mění na horký vítr FENG RE.

Osvědčené postupy TCM u chřipky a nachlazení

V případě chřipky či virózy s bolestmi svalů, pocením, teplotou, bolestmi v krku (tzv. napadení zevním hor­kým větrem FENG RE) – Chlad ranní mlhy (002) v dávce 5 × 8 tbl denně a to první 2 dny (48 hodin) tyto bylinné tablety užívají hned od prvního dne nemoci, tak se „chřipkový“ stav v drtivé většině (cca v 90 %) dramaticky zlepší. Po zlepšení se pak užívá dávka 5 × 4 tbl až do úplného ústupu potíží a poté ještě 3 dny dávka 3 × 4 tbl, jinak se potíže rády vrací. V případě, že se stav ani po 2 dnech nelepší, přidáváme k dosavadním bylinným tabletám Stín brokátového závoje (012), který se užívá současně další 2 dny v dávce 5 × 4–6 tbl denně. Poté se buď stav opět vět­šinou zlepší, anebo nemoc postoupí hlouběji – objevují se silné bolesti v krku, vysoká horečka, žízeň, noční pocení a zhoršení stavu v noci. Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.
V tomto případě angíny se vysazuje Chlad ranní mlhy a k dosa­vadnímu Stínu brokátového závoje přidává Vystydnutí horké plot­ny (013), opět v dávce 5 × 4–8 tbl denně až do vyloučení škodliviny, tedy i ústupu potíží. U dětí lze při mírnějším průběhu nachlazení použít na začátku nemoci místo Chladu ranní mlhy bylinné tablety Křehkost svinutého lístku (003), které jsou sice podobné svým účinkem Chladu ranní mlhy (ale nejsou tak razantní) a navíc je lze použít i u suchého kašle, objevujícího se na začátku viróz či u zánětů spojivek. Dávka u dětí je většinou poloviční dle intenzity potíží. Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.
Pokud se přidá rýma a to jakákoliv (bílá, řídká, žlutá, zelená…), přidáváme i my Vyvanutí dračí jeskyně (007) v dávce 5 × 4 tbl dle intenzity potíží s dávkováním podobným jako u předchozího pří­padu. Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.
Pokud se přidá kašel, který je zpočátku běložlutý a hustý, při­dáváme i my Ozvěny himálajského hromu (032) v dávce jako u předchozího produktu. Někdy se pak po 2–3 dnech kašel mění na zelenožlutý hlen, který lze obtížně vykašlat – v tom případě se nahrazují tyto tbl bylinným produktem Vůně borovicového háje (031). Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.
V případě zánětů průdušek se často užívá Ukotvení horkovzduš­ného balónu (030) a Vystydnutí horké plot­ny (013), kdy se objevuje kašel se žlutým hlenem, horečka, dušnost, zácpa, sucho v ústech a v nose, pocit ucpaného neprůchodného nosu. Dávka je většinou 5 × 4–8 tbl od kaž­dého denně, po 3 dnech se snižuje na polovinu a užívá se až do úplného ústupu potíží. Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.
V případě zánětů hrtanu a průdušnice, kdy se objevuje náhle vzniklý suchý dráždivý štěkavý kašel (bez hlenů), dušnost, pískání na hrudi, sucho v krku a v nose, žízeň (jedná se o napadení zevním suchým větrem do horka v plicích FENG ZAO + FEI RE), se užívají bylinné tablety Svlažení vyprahlé stepi (033), opět v ob­vyklých dávkách dle stavu potíží – tedy na začátku 5 × 4–8 tbl, později polovinu dávky. Tyto bylinné tablety se často kombinují a vhodně doplňují s Křehkost svinutého lístku (003). Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.
V případě náhlé ztráty hlasu či chrapotu při nachlazení lze použít Křehkost svinutého lístku (003) v kombi­naci s další bylinnou směsí Svlažení vyprahlé stepi (033). Vždy spolu s Nápojem stříbrného větru.

 


Dávkování
- doporučená denní dávka nápoje je 4 gramy tj. 4 odměrky 1 × denně. Děti do 12 let užívají poloviční dávku. Užívá se kupř. při akutních virózách, u svědění kůže při kožních one­mocněních a v alergické sezóně (kupř. pylové rýmy na jaře a v létě) či celoroční alergii. V Číně pro urych­lení účinku lze v akutním případě (nachlazení apod.) zvýšit dávkování a tento nápoj pít častěji a to 3–4 × denně.
Na obě formy ekzému (suchý svědivý či pálivý mokvavý) lze s úspěchem tento nápoj použít a to nejen vnitřně, ale i zevně ve formě obkladu či potírání postižených míst několikráte denně - velice působí i proti svědění kůže!

Příprava - Koncentrovaný prášek (v poměru 1:5) se zalije horkou vodou a teplý se popíjí. Rovněž lze do nápoje přidat bylinné tablety (nejlépe rozdrcené), které se používají při akutních potížích (kupř. Chlad ranní mlhy (002) nebo Vyvanutí dračí jeskyně (007) nebo Zátiší poustevníka Changa (114) a vše pozřít současně.


Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě –  děti do 3 let, těhotenství a kojící ženy


Balení
- 100g (obsah bylin v max. možné koncentraci 1:5, což  v našem případě odpovídá 500 g syrových bylin).

Cena - 400 Kč (včetně DPH)

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

Kód 844 - Nápoj stříbrného větru

Kód 844 - Nápoj stříbrného větru

Nápoj stříbrného větru® (844)
BO HE CHA
Doplněk stravy v prášku

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vylučuje horký vítr FENG RE z povrchu těla BIAO
  • Pročišťuje a zprůchodňuje hlavu, oči a hrdlo od větru FENG
  • Vylučuje horký toxin RE DU z povrchu BIAO
  • Vylučuje vlhko SHI a utišuje bolesti při napadení zevním škodlivým větrem FENG

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Nachlazení s bolestmi v krku
  • Virózy
  • Chřipky
  • Rýmy (akutní i chronické)
  • Alergické rýmy a alergické záněty spojivek (obzvláště pylové na jaře a v létě)
  • Angíny
  • Záněty nosních dutin
  • Záněty středouší
  • Sluneční kopřivka
  • Svědivý a pálivý atopický ekzém
  • Svědění kůže, očí, nosu a krku

Napsat recenzi